Miejsce ciszy, odpoczynku.
Dla zainteresowanych: Adoracja w kaplicy, modlitwa osobista.
Czas na słowo z biblioteki domowej.
Możliwość osobistej rozmowy na wybrany temat.

 

 

Zapraszamy każdą osobę,  która potrzebuje zatrzymania się

aby znaleźć klucz

do własnej odpowiedzi

na życie.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Można skorzystać z Programu pomocniczego: "Wędrowanie ku pełni człowieczeństwa",

którego dzieje i  ogólne założenia znajdziesz na końcu tej strony

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W naszym Domu Sióstr Felicjanek w Bielsku-Białej, przy ul Łokietka 3 znajdziemy:

Miejsce na rozmowę indywidualną.

Jest sala spotkań na 15 osób,

kaplica, czytelnia, jadalnia, ogródek.

Na podwórku naszego Domu można zaparkować auto.

  •  Może to być cały dzień lub wybrane w nim godziny refleksji, odpoczynku w ciszy.
  • Podczas weekendów, ferii, czy wakacji można skorzystać z 3 - dniowych rekolekcji w ciszy 

                        (bliższe dane w zakładce Rekolekcje SSJ)    

  • W naszym Domu można usiąść i napić się kawy czy herbaty by odpocząć

               i porozmawiać na ważne tematy które niepokoją serca

  • Można też przyjść ze znajomą osobą, lub kilku znajomymi (do 10 osób) aby umocnić się we wspólnocie
  • Można w ciszy przebywać w Kaplicy przed Najświętszym Sakramentem
  • W czytelni obok domowej Kaplicy, każdy może znaleźć ciekawą dla siebie lekturę

 Radosna UWAGA:

 Zakończenie Spotkania rekolekcyjnego wspólnoty,

można połączyć z  wyprawą w teren (Góry, czy jezioro Żywieckie)

 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Terminy do ustalenia po uprzedniej rozmowie, lub e-mailu:

 z Siostrą Teresą felicjanką:   602 463 620    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

z przesłaniem: "Pokój i Dobro"

-------------------------------------------------

♣♣♣

 

  Program "Wędrowanie ku pełni człowieczeństwa" - dzieje jego powstawania i zarys ogólny

 

Spotkania: Sam na Sam z Jezusem 

Wyrastają z korzeni Programu "Wędrowanie ku pełni człowieczeństwa"

który stanowi fundament  Stowarzyszenia Forum Edukacyjnego (skrót: SFE) w Bielsku-Białej

 

Stowarzyszenie Forum Edukacyjne nie zaistniałoby gdyby nie program który powstawał w latach 1994-2002 i jednoczył setki uczestników z całej Polski.

 Dzieje powstawania programu i jego ogólny zarys

 W latach dziewięćdziesiątych, w czasie ważnych przemian społecznych również w naszym kraju, Zespół przyjaciół z różnych miejscowości w Polsce, zauważył potrzebę a zarazem konieczność organizowania seminarium i warsztatów dla nauczycieli, wychowawców, katechetów, rodziców, studentów,  które umożliwiłyby ich uczestnikom podejmować działania w celu poszukiwania sensu zycia, oraz jego systemu wartości, inspiracji do swojej pracy zawodowej czy upragnionego wakacyjnego odpoczynku.

 Odczytując tę potrzebę, w latach 1994- 2002 organizowano seminaria w Zakopanem, Częstochowie, Olsztynie k/Częstochowy, Pogórzu, Hałcnowie, Podczelu, Rycerce Górnej, Czechowicach-Dziedzicach, Bielsku-Białej. Ponieważ zaczęła zgłaszać się coraz większa liczba zainteresowanych, zaistniała konieczność opracowania programu edukacyjnego. Program powstawał podczas seminariów wakacyjnych w których uczestniczyli nauczyciele, katecheci, wychowawcy, studenci, rodzice. Podczas dwumiesięcznych wakacji były to trzy a czasem cztery dziesięciodniowe turnusy.

 Programowi nadano nazwę „Ku pełni człowieczeństwa”. Zespół poczuł się na tyle silny, ze w 2003 roku w diecezji Bielsko - Żywieckiej utworzono „bazę” o nazwie: Forum Wspomagania Katechetów (skrót FWK). Program otrzymał imprimatur diecezji Bielsko-Żywieckiej z asygnatą: L.dz.1038/05 pod  nazwą: „Wędrowanie ku pełni człowieczeństwa”. Katecheci spotykali się na seminariach w kurii diecezjalnej.

Program „Wędrowanie ku pełni człowieczeństwa” w swoim fundamencie posiada cenny skarb jakim jest dziedzictwo doktryny Kościoła Katolickiego. W sposób szczególny czerpie z antropologii teologicznej, filozoficznej oraz myśli personalistycznej Karola Wojtyły. Programowi towarzyszy duchowość jezuicka i franciszkańska. Po roku 2002 dołączyła również duchowość pallotyńska i „diecezjalna” ze względu na włączanie się kapłanów różnych parafii. Istoty  programu doświadczyli też  studenci Instytutu Teologicznego im. św. Jana Kantego w Bielsku-Białej, podczas wykładów i warsztatów katechetycznych w okresie pięciu lat. (bliższe szczegóły obecnych działań w Programie będą umieszczone w zakładce naszej www: Rekolekcje SSJ)

W celu rozszerzenia możliwości działań, 12 lipca 2005 r. Forum Wspomagania Katechetów zostało wpisane w rejestr KRS 0000239627 jako Stowarzyszenie Forum Edukacyjne, które swoją działalność opiera na w/w programie. Zespół Stowarzyszenia tworzą katecheci, nauczyciele, wychowawcy, rodzice, studenci.

 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W tym miejscu z serca dziękujemy wszystkim,

którzy tworzą wielką Rodzinę „Wędrowców”.

Szczególną wdzięczność kierujemy w stronę osób – twórców programu oraz tych, którzy przez wiele lat bezinteresownie prowadzili seminaria.

W chwili obecnej, gdziekolwiek jesteśmy i cokolwiek tworzymy w życiu, wędrujemy razem ku pełni Chrystusa. Jaki to ogromny dar, że nie jesteśmy w tej wędrówce sami i możemy dalej dzielić się bogactwem własnych doświadczeń.

 

                                                                                                      Siostra Teresa Biłyk, felicjanka

jeżeli jesteś zainteresowany szczegółami programu, napisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

__________________________________________________________________________

 


 

 

Zapraszamy:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

to adres Siostry Teresy z przesłaniem: "Pokój i Dobro"